MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA

Jest to zabieg polegający na automatycznym nakłuwaniu skóry za pomocą pulsujących jednorazowych igieł. Dzięki powstałym mikrourazom zostają pobudzone procesy regeneracyjne zachodzące w skórze, co w naturalny sposób stymuluje jej odnowę. Dochodzi do pobudzenia fibroblastów do produkcji nowego kolagenu i elastyny, czyli najważniejszych włókien podporowych w naszej skórze. Mezoterapia mikroigłowa ułatwia także dostarczanie substancji aktywnych w głąb skóry.
Zabieg mezoterapii mikroigłowej polega na wywołaniu stanu zapalnego, pobudzeniu skóry do autoregeneracji w celu naprawy uszkodzeń i następującej dalej odbudowie nowych tkanek. Precyzyjnie dobrana głębokość iniekcji (od 0,25 mm do 2,0 mm) do poszczególnych okolic objętych zabiegiem oraz różne szybkości nakłuwania pozwalają na pełną kontrolę wykonywanego zabiegu. Przy walce z bliznami, rozstępami i cellulitem mezoterapia mikroigłowa może być stosowane niemal na całym ciele.
Najnowsze badania dowodzą, iż tworzenie nowego kolagenu po zabiegu laserowym trwa ok 6 miesięcy, natomiast po mezoterapii mikroigłowej, już po 2 miesiącach zwiększa się jego ilość w skórze. Dodatkowo, w skutek zabiegu poprawie ulega struktura samego naskórka, jego powierzchnia staje się dużo gładsza, a cellulit mniej widoczny.
WSKAZANIA:
- rozstępy
- blizny
- cellulit
- brak jędrności i elastyczności skóry
- skóra poszarzała, cienka, zwiotczała
- niejednolity koloryt skóry
- płytkie zmarszczki
- regeneracja skóry twarzy, szyi, dekoltu
- rewitalizacja okolicy oka
- rozszerzone pory
PRZECIWSKAZANIA:
- antybiotykoterapia oraz czas po zakończonym leczeniu. Okres ten zależy od przyjmowanego leku (zapytaj lekarza)
- przyjmowanie maści od dermatologa
- zły stan zdrowia, gorączka
- przerwana ciągłość naskórka, otwarte rany
- opryszczka
- zmiany nowotworowe
- ciąża i karmienie piersią
- aktywny trądzik oraz trądzik różowaty
- stany zapalne i alergiczne skóry
- bardzo liczne pieprzyki, brodawki i znamiona
- skłonność do bliznowacenia
STOSOWANIE:
Ilość zalecanych zabiegów zależy od kondycji i problemu skóry. Zazwyczaj zaleca się serię 6 zabiegów co około 4 tygodnie. W celu utrwalenia efektów stosuje się zabiegi przypominające co około 1,5-2 miesiące.
BEZPOŚREDNIO PO ZABIEGU:
Może wystąpić lekkie pieczenie oraz uczucie ciepła. Skóra może być zaróżowiona, napięta, jak po lekkim oparzeniu słonecznym. Zmiany te ustępują zazwyczaj następnego dnia. Po 3-4 dniach może pojawić się delikatne złuszczanie.